Diānas Pamakštes fotoizstāde Sieviete pavasarī

Diānas Pamakštes fotoizstāde “The woman of spring”

Diāna Pamakšte dzimusi Daugavpilī, bet 2011. gadā pēc skolas absolvēšanas aizbrauca un Lielbritāniju, jo tur dzīvoja viņas vecāki. Viņa vēlējas iegūt augstāko izglītību, studēt fotogrāfijas vēsturi un satikt fotogrāfus Anglijā, lai smelties jaunā pieredzē.

2015. gadā māksliniece beidza mākslas un dizaina kursu Herefordas Mākslas koledžā, tad iestājās Birmingemas Universitātē, fotogrāfijas kursā (Vizuālā komunikācija: Fotogrāfija), kuru absolvēja 2018. gadā un ieguva bakalaura grādu.

Par savas radošās darbības sākumu uzskata laiku, kad 2012. gadā uzsāka mākslas studijas koledžā.

Izstādes autore uzsver: “Šī ir fotogrāfiju sērija – sieviešu portreti, kas uzņemti pavasara sezonā. Man pavasaris asociējas ne tik daudz ar gadalaiku maiņu, bet gan ar jaunu sākumu, ar dzīvi un visa apkārtējā lēnu atdzimšanu. Vispirms tā ir gaisma, tad dzīvības parādīšanās – ziedi. Sieviete ir galvenā varone, kas personificē pavasari, maigumu, harmoniju ar sevi un maigo saules gaismu. Katrā no izvēlētajiem kadriem ir mierīgums, mirkļa harmonija un maiga silta gaisma.”

Diānas Pamakštes fotogrāfijas darbu izstāde “The woman of spring” skatāma Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā no 1. martā līdz 29. jūnijam.

Datums

01 Mar 2023 - 29 Jūn 2023
Beidzies!

Laiks

10:00 - 17:00

Adrese

ASV Informācijas centrs
Rīgas iela 22A, Daugavpils

Organizators

Latgales Centrālā bibliotēka