2025.gadā, no 7.janvāra līdz 28.februārim, Daugavpilī, Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) ASV Informācijas centrā (Rīgas ielā 22a) būs skatāma Daugavpils mākslinieces Alīnas Petkūnes darbu izstāde “Stacija: Akadēmiskā”. Izstādes atklāšana un tikšanās ar mākslinieci – 8.janvārī plkst.16.00 LCB ASV Informācijas centrā.
Izstāde “Stacija: Akadēmiskā” ir veltīta noteiktam mākslinieces dzīves posmam – studijām Latvijas Mākslas akadēmijā, kas mākslinieci ļoti iedvesmojis. Izstādē ir apskatāma neliela daļa no autores darbiem – pārsvarā tie ir mācību zīmējumi, kas ir pamatu pamats teju katra mākslinieka darbībā.
Ar šo izstādi Alīna vēlas nodot iedvesmu no mācību procesa akadēmijā – gan studentiem, gan topošajiem māksliniekiem. “Izstāde “Stacija: Akadēmiskā”nav komerciāls projekts, bet gan drīzāk mācību līdzeklis. Tas vēsta, ka māksla ir ne tikai iztēle, bet arī smags ikdienas darbs, kura pirmsākumos ir formu izpēte, tehnikas attīstīšana, prasme saskatīt un attēlot proporcijas,” uzsver Alīna.
Alīna Petkūne ir Latvijā dzimusi poļu izcelsmes māksliniece, trīs bērnu māte, kas pazīstama ar pseidonīmu “Art Dalyna”. Pseidonīms radies autores pozicionētās mākslu simbiozes rezultātā: glezniecība, grafika, tēlniecība.
Alīnai ir četras augstākās profesionālās mākslas izglītības. Studējot Daugavpils Universitātē no 2006. līdz 2022. gadam viņa ir ieguvusi: bakalaura grādu vides dizainā un trīs maģistra grādus: mākslas pedagoģijā, grafikā un keramikā. Kopš 2023. gada apgūst tēlniecības virzienu Latvijas Mākslas Akadēmijā. Viņai ir arī pieredze mākslas pedagoģijā – strādājusi bērnu mākslas skolās Špoģos, Kraujā un Krāslavā, kā arī Baltijas Starptautiskajā akadēmijā.
Kopš 1999. gada Alīna ir Daugavpils Reģiona Mākslinieku Asociācijas, bet kopš 2020. gada – arī mākslinieku mistiķu apvienības “Sarkanais akmens” dalībniece. Viņa ir piecu etnisko mākslinieču sieviešu grupas “DENSA” dibinātāja, vairāk nekā 20 personālizstāžu autore un ir piedalījusies vairāk nekā 100 kolektīvajās izstādēs, tai skaitā starptautiskā līmenī. Mākslinieces darbi atrodami Daugavpils un Rēzeknes muzeju kolekcijās.
Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālā bibliotēka
654 76345
«« Atpakaļ