Afiša Viktorijas Lavrenko gleznu izstādei "Gaisma un Ēna"
  • Post published:02.12.2021

Bibliotēkā skatāma Viktorijas Lavrenko gleznu izstāde “Gaisma un ēna”

Līdz 30. decembrim Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) skatāma Viktorijas Lavrenko gleznu izstāde “Gaisma un ēna”. Ieeja ­– brīva.

Viktorija Lavrenko dzimusi Baltkrievijā, šobrīd vairākus gadus par savu dzīvesvietu sauc Latviju un Daugavpili. Māksla Viktorijas dzīvi caurvij jau 28 gadus – interese par to radusies agrā bērnībā, vēlāk tika pabeigta Gomeļas (Baltkrievija) mākslas skola. Piedalījusies vairākos plenēros, aizvadījusi astoņas personālizstādes kā Daugavpilī, tā arī citviet Latvijā. Viktorijas radošumam nav robežu, arī šobrīd viņa eksperimentē ar dažādām mākslas tehnikām un žanriem: glezniecību, gravēšanu, aerogrāfiju, botānisko bareljefu u. c.

Māksliniece par izstādi: “Gaismai un ēnai piemīt vispārēja neviennozīmība… laikam tā ir galvenā ideja un doma, kas projicēta visos darbos. Tā vēsta par kontrastiem un to nenoteiktību. Starp ēnu un gaismu ir visdažādāko krāsu gamma, daudz toņu, sajūtu un emociju. Tautas tradīcijās “gaisma” tiek uztverta kā tikums, bet “tumsa” – kā negatīvisma avots. Galu galā, nav absolūta ļaunuma un labuma. No fizikas viedokļa “gaisma” apzīmē jebkura viļņu garuma elektromagnētisko starojumu, bet patiesībā šī jēdziena nozīme ir dziļāka un, visticamāk, pieder okultajai filozofijai, jo skar visuma jautājumus.”

Izstāde “Gaisma un ēna” skatāma no 1. līdz 30. decembrim Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā Rīgas ielā 22a, 2. stāvā.

Izstāde ir pieejama, ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību speciālists
Dāvis Greļevskis
654 76345
davis.grelevskis@lcb.lv
https://www.facebook.com/lcb.lv


«« Atpakaļ