Delia Owens "Where the crawdads sing"
  • Post published:17.02.2023

Daugavpils jaunieši tiek aicināti pieteikties literārajam pasākumam “Dižie amerikāņu autori”

Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde aicina Daugavpils pilsētas skolu 10.‑12. klašu skolēnus pieteikties dalībai centra ikgadējā literārajā pasākumā “Great American Authors” (latv. – Dižie amerikāņu autori).  Šogad pasākums ir veltīts amerikāņu rakstniecei Dēlijai Ouensai un viņas grāmatai “Where the Crawdads Sing” (latv. – Kur vēži dzied).

Ikgadējais literārais pasākums tiek rīkots ar mērķi attīstīt skolēnu lasītprasmes svešvalodā, analizēt, aprakstīt atspoguļotās tēmas, formulēt secinājumus un loģiski tos pamatot. 2023. gadā par pasākuma autori ir izraudzīta amerikāņu rakstniece Dēlija Ouensa (angl. – Delia Owens) un viņas romāns “Kur vēži dzied”. Šajā grāmatā autore apvieno sevī slavas dziesmu dabai un dramatisku pieaugšanas stāstu. Šis romāns atgādina lasītājiem, ka mēs joprojām dzīvojam atbilstoši dabas skarbajiem izdzīvošanas likumiem.

Pasākuma noslēguma tikšanās norisināsies 18. aprīlī plkst. 15.00 ASV Informācijas centrā. Pasākuma laikā tiks apspriestas galvenās sižeta līnijas, un skolēni tiks aicināti paust savu viedokli, dalīties ar pārdomām un sajūtām par izlasīto.

Skolēnus dalībai reģistrē angļu valodas skolotāji, nosūtot dalībnieku sarakstu uz e-pastu ilonaustinova@gmail.com. Reģistrācija dalībai pasākumā notiek līdz 24. februārim. Ar pasākuma norisi un noteikumiem ir iespējams iepazīties nolikumā.

Pasākumu atbalsta ASV vēstniecība Latvijā.


«« Atpakaļ