You are currently viewing Grāmatu klubs “Reading gives facts!”
  • Post published:24.03.2023

Grāmatu klubs “Reading gives facts!”

Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs marta ceturtdienās aicināja Daugavpils pilsētas skolu 7.-9. klašu skolēnus piedalīties grāmatu klubā “Lasīšana dāvā faktus!” (angļ. – Reading Gives Facts!).  Par grāmatu kluba grāmatu tika izvēlēta amerikāņu rakstnieka Alana Graca stāsts “Divi grādi” (angļ. – Two Degrees).

Šajā grāmatā tika atspoguļoti četru jauniešu stāsti par saskarsmi ar trīs elementiem – uguni, ledu un plūdiem. Jauniete Akira saskārās ar neapturamu meža ugunsgrēku un tā izplatību Kalifornijā, Ouens un Džordžs piedzīvoja polārlāča uzbrukumu Kanādas tundrā un Natālija pieredzēja viesuļvētru Miami. Katrs no stāstiem lika ne tikai apzināties globālās sasilšanas un klimata pārmaiņas problēmas, bet arī aizdomāties, kā darot mazumu, mēs varētu palīdzēt dabai un klimatam.

Grāmatu klubā piedalījās 30 skolēni no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja, Daugavpils Zinātņu vidusskolas, Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Daugavpils Iespēju vidusskolas un Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas. Diskusijas grupās vadīja Fulbraita programmas angļu valodas asistentes no ASV.

Grāmatu kluba mērķis bija popularizēt ASV daiļliteratūru un angļu valodu pamatskolēnu vidū, kā arī prasmes izteikt un argumentēt savu viedokli. Pēdējā kluba tikšanās reizē skolēni atzina, ka vēlētos piedalīties atkārtoti grāmatu klubā, jo tas dod iespēju praktizēt angļu valodu un atrast jaunus draugus.

Pasākumu atbalstīja ASV vēstniecība Latvijā.


«« Atpakaļ