You are currently viewing Noskaidroti medijpratības projekta “MediaLab Critical Thinking” uzvarētāji
  • Post published:11.11.2021

Noskaidroti medijpratības projekta “MediaLab Critical Thinking” uzvarētāji

Noslēdzies Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centra un biedrības “New East” rīkotais tiešsaistes medijpratības projekts, kas norisinājās no 25. līdz 29. oktobrim UNESCO Pasaules Medijpratības un informācijpratības nedēļas ietvaros. Tā mērķis bija attīstīt jauniešu prasmes kritiski izvērtēt un analizēt plašsaziņas līdzekļu sniegto informāciju.   

Dalībai tiešsaistes projektā pieteicās 110 jaunieši no 9 valstīm: Latvijas, Lietuvas, Čehijas, Albānijas, Serbijas, Azerbaidžānas, Ukrainas, Grieķijas un Polijas. Tīmekļa vietnē www.mediaskillscontest.com tika ievietotas trīs speciālistu videolekcijas un uzdevumi, kuru izpildei bija atvēlēts noteikts laiks. Pildot uzdevumus, dalībnieki analizēja videomateriālos veiktās manipulācijas un noteica, kādi būtu potenciālie draudi sabiedrībai, ja tie izplatītos interneta plašumos. Jauniešiem bija jāizveido arī pašiem savs saturs, sagatavojot melnrakstu vēstījumam kādā no plašsaziņas līdzekļiem. Trešais uzdevums bija izpētīt rakstus no vairākiem ziņu portāliem, nosakot to satura veidu un ietekmi.

Pēc iesniegto darbu izvērtēšanas ar prieku paziņojam, ka 25 finālistu konkurencē pirmo vietu ir ieguvis Mariss Priekulis no Siguldas, 2. vietas godalga dodas pie Tatjanas Soldatjonokas no Daugavpils un 3. vietas laureāts ir Ervīns Vozgiļevičs no Daugavpils.

Sveicam projekta konkursa uzvarētājus un pateicamies visiem dalībniekiem! Ar uzvarētājiem par balvu saņemšanu sazināsimies individuāli.

Īpašs paldies ASV vēstniecībai Latvijā par sniegto atbalstu!


«« Atpakaļ