Vizuālis ar tekstu "Konkursa par ASV vēsturi American History rezultāti"
  • Post published:16.03.2021

Noskaidroti uzvarētāji konkursā vecāko klašu skolēniem “American history”

Noslēdzies Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centra un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes organizētais konkurss “American history” (latv. – Amerikas vēsture), kurā piedalījās Latgales reģiona vispārizglītojošo skolu un profesionālo izglītības iestāžu 10.-12. klašu audzēkņi. Galvenā balva ceļos uz Rēzekni pie Laumas Skarbinīkas (Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzija).

Konkurss noritēja no 1. līdz 28. februārim un bija veltīts Afroamerikāņu vēstures mēnesim, tā tēma – “The Black Family: Representation, Identity and Diversity” (latv. – Melnādaino kopiena: pārstāvība, identitāte un dažādība). Konkursa laikā dalībnieki tikās ar civiltiesību aizstāvi Džordžu Stīlu, kas sniedza jauniešiem plašāku ieskatu par afroamerikāņu kultūru un vēstures mēnesi, kā arī atbildēja uz jautājumiem par amerikāņa dzīvi Latvijā. Lai cīnītos par galveno balvu, dalībniekiem bija jāizpilda trīs uzdevumi – jāatbild uz viktorīnas jautājumiem, jāuzraksta savas pārdomas un jāizveido radošais darbs par konkursa tēmu.

Konkursā kopumā piedalījās 35 jaunieši no dažādām Latgales pilsētām: Daugavpils, Rēzeknes, Preiļiem, Maltas un Krāslavas. 26 jauniešu konkurencē galveno balvu – planšetdatoru Apple iPad – izcīnīja Lauma Skarbinīka no Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas. 2. vietas ieguvēja Evelina Maibogina no Daugavpils 3. vidusskolas savā īpašumā iegūst bezvadu skaļruni JBL. 3. vietas ieguvēja ir Laura Tīna Ostrovska no Daugavpils Valsts ģimnāzijas, kura balvā saņem FitBit fitnesa aproci.

Apsveicam konkursa uzvarētājus! Ar balvu ieguvējiem sazināsimies personīgi, lai vienotos par balvu saņemšanu.

Īpašs paldies par atbalstu konkursā ASV vēstniecībai Latvijā.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
ASV Informācijas centra vadītāja
Diāna Celitāne
Tālr.: 65422483
e-pasts: diana.celitane@lcb.lv
https://www.facebook.com/InfoUSADaugavpils


«« Atpakaļ