Vallijas Plataces izstāde
  • Post published:31.08.2023

Valijas Plataces “Mīlestība pasaules ceļos” skatāma Latgales Centrālajā bibliotēkā

No 1.septembra līdz 28.oktobrim Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) skatāma fotogrāfes, pedagoģes, radošas personības Valijas Plataces fotogrāfiju sērija “Mīlestība pasaules ceļos”.

Izstādē aplūkojami nepilni divi desmiti darbu, kas ir tapuši laika posmā no 2021. gada rudens līdz 2023. gada vasarai. Fotogrāfijās iemūžināti mirkļi, kas notverti ceļojumos dažādās pasaules pilsētās.

“Raugoties pasaulē vērīgām acīm un atvērtu sirdi, saproti, ka mīlestībai nav robežu. Prāga, Berlīne, Varšava, Vīne, Bergena, Parīze, Bratislava, Barselona, Budapešta, Londona, Helsinki, Stokholma… Ikvienā no šīm pilsētām dzīvo mīlestība visās tās izpausmēs,” saka fotogrāfiju autore.

“Šajos pēdējos gados, kas mums visiem ir bijuši smagi daudzu iemeslu dēļ, man šķita svarīgi pasaulē meklēt mīlestību. Gan to, kas acīmredzama un teju vai kliedzoša, kā tie daudzie apskāvieni un kaislīgie skūpsti, gan to, kas gandrīz vai  nemanāma – kāds maigs pieskāriens vai skatiens,” Valija uzsver mīlestības skaistumu visās tās izpausmēs.

Valija Platace dzimusi un izaugusi Krāslavā, bet nu jau daudzus gadus dzīvo Daugavpilī. Te sastaptie cilvēki un piedzīvotie mirkļi pirms aptuveni desmit gadiem mudināja viņu pievērsties fotomākslai. Iesākumā fotogrāfija bija vien iespēja notvert skaistākos brīžus un piepildīt brīvo laiku, bet, laikam ritot, tā kļuva par būtisku Valijas dzīves daļu. Savas zināšanas un prasmes foto jomā viņa papildināja, apgūstot foto dizainu PIKC “DDMV “Saules skola””.

Valija ir piedalījusies vairākos plenēros, meistardarbnīcās un meistarklasēs gan Latvijā, gan arī ārpus tās, ir sarīkojusi vairākas personālizstādes, kā arī piedalījusies kopizstādēs, ar panākumiem, iegūstot godalgotas vietas, piedalījusies foto projektos.

Tikšanās ar fotogrāfiju sērijas “Mīlestība pasaules ceļos” autori Valiju Plataci paredzēta 15. septembrī plkst.15.15 Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā.

Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību nodaļa
65476345


«« Atpakaļ